آموزش ایجاد پالت رنگ برای طراحان وب با ابزار های انلاین

انتخاب رنگ در طراحی وب یکی از تصمیمات بسیار مهم و کلیدی محسوب می شود که یکی از چالش ها و مشکلات اعظم بسیاری از طراحان و گرافیستان وب می باشد که خوشبختانه بسیاری از منابع در سطح وب وجود دارند که به شما از طریق ارائه انواع پالت های رنگ کمک کرده و به شما امکان ایجاد و ذخیره طرح ها و رنگ بندی ها را می دهند که مطمئنا سرعت انتخاب و ایجاد یک رنگ موثر و جذاب را در طراحی وبسایت ها به حداقل می رسانند!

امروز در این پست به معرفی و بررسی چندین وبسایت معروف و کاربردی با موضوع ارائه پالت های فوق العاده رنگی در جهت طراحی وبسایت ها می پردازیم که کمک کننده مناسبی برای هر طراح و گرافیست وب می باشد!

  • Kuler

این وبسایت ، یک نرم افزار آنلاین برای انتخاب رنگ بندی های مناسب و ذخیره و دانلود تم های رنگی است که این وب سایت توسط شرکت Adobe طراحی و در اختیار کاربران قرار داده است.

  • Colour Lovers

مشهورترین سایت ارائه دهنده پالت های رنگی می باشد که امکان ثبت نام در این سایت و ایجاد پالت های شخصی و اشتراک گذاری آنها بین اعضای این سایت وجود دارد و البته مقالات و فروم های مختلفی برای ایجاد بحث و گفتگو در این سایت گنجانده شده است.

 

  • ColoRotate

این وبسایت ساخته شده از فلش به شما کمک می کند تا رنگ ها را در یک دایره سه بعدی ترکیب و با هم مطابقت دهید و می توانید پالت های رنگی که قبلا ایجاد کرده اید را ببینید و البته در محیط این سایت می توان کار تنظیم رنگ ، کنتراست رنگ را تنظیم کرد و یا برای ست کردن رنگ های پس زمینه بکار برد.

ColoRotate

  • Color Scheme designer

این سایت ابزار و پالت رنگ آنلاینی است که طراحی و انتخاب رنگ بندی وبسایت یا وبلاگ ها را آسان نموده است.کافیست که ابتدا رنگ بندی سایت خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن از چرخ و دایره رنگی ، رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید. همچنین می توان از پیش نمایش نیز ایده گرفته و رنگ های قالب سایت و وبلاگ خود را با توجه به رنگ و اندازه متن و نور آن تنظیم کنید.

Untitled

  • ColorSchemer Gallery

یکی از سایت ها و منابع بسیار عالی برای انتخاب بهترین رنگ ها می باشد و البته فروم خاص و ویژه ای برای بحث و گفتگو در مورد رنگ ها در این سایت وجود دارد که بسیار مورد علاقه طراحان می باشد.

 

  • Pictaculous

این وبسایت یک ابزار اینترنتی ساده برای ایجاد و انتخاب یک طرح و رنگ است که می توانید تصویر و عکس در آن آپلود و رنگ مناسب با آن را انتخاب کنید و حتی می توان رنگ پیشنهادی و انتخابی را دانلود نمود.

Pictaculous

  • Color Spire

یک سایت ساده با یک دایره رنگی که می توانید رنگ را از پالت انتخاب و از پیش نمایش اولیه آن رنگ در طرح وب سایت خود استفاده کنید.

 

  • ColorExplorer

این سایت یک ابزار آنلاین پر از رنگ های دیجیتالی و متنوع است که شما می توانید با تغییرات مختلف رنگ مورد نظرتان را بدست آورید. ارزش واقعی این وبسایت امکان استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل رنگ است که به شما در جهت مطابقت پالت و رنگ های خود با استانداردهای رایج و مفید کمک فراوانی می کند.

ColorExplorer

  • ColourGrab

یک ابزار ساده اینترنتی است که به شما اجازه آپلود تصویر و انتخاب رنگ های موجود در آن عکس و تصویر را می دهد و کافیست تا URL تصویر را به آن بدهید و رنگ های آن تصویر را پس بگیرید.

ColourGrab

  • Sphere

با استفاده از کره و دایره رنگی موجود در این سایت می توانید یکی از رنگ ها را انتخاب کنید و به صورت خودکار دیگر رنگ ها تنظیم و مطابقت داده می شوند.

این سایت ها و پالت های متنوع رنگی می توانند کمک زیادی در تنظیم کردن و در اختیار گرفتن گزینه های مختلف رنگی در جهت انتخاب بهترین و مناسبترین رنگ برای ساخت و طراحی وبسایت ها و وبلاگ ها بنمایند.

درباره‌ی

همچنین ببینید

Responsive Design در طراحی سایت

طراحی سایت Responsive Responsive design به معنی طراحی یک سایت برای نمایش مناسب در تمام …

عطر و ادکلن ارشاکو