آموزش درست کردن دامن باله بدون دوخت و دوز !

در اینجا یاد می گیریم که چگونه برای کودک یک دامن مخصوص باله با سایزی که تقریباً همیشه مناسب باشد درست کنیم. این کار با همکاری شما و کودکتان انجام می شود و فقط یک الی دو ساعت طول می کشد.

وسایل لازم

  • تور سفت به طول ۱ متر و عرض ۰٫۵ متر. برای کودک ۱ متر و برای بچه های کمی بزرگ تر طول ۲ متر مناسب است. اگر بیش از یک رنگ باشد بهتر است.
  • کش نازک به طول ۵ سانتی متر بیشتر از دور کمر یا لگن کودک.
  • یک الگو برای بریدن نوارها. ۶ سانتی متر عرض و ¾ متر طول برای این کار مناسب است.

مرحله ۱

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
می توانید از میز اتو برای کارتان استفاده کنید. ۱ متر تور نازک را روی میز قرار دهید. ۱٫۵ متر کمی زیاد است. اگر تور صاف باشد بهتر است. پس به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

مرحله ۲

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
تور را از وسط تا کنید و روی هم قرار دهید.

مرحله ۳

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
در امتدا خطِ تا آن را ببرید. حالا دو تکه تور را مجدداً روی هم قرار دهید و از وسط تا کنید و در امتداد خط تا ببرید.

مرحله ۴

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
کش را ۵ سانتی متر بلند تر از اندازه ی دور کمر یا لگن کودک ببرید. دو انتهای آن را کمی آزاد به هم گره بزنید (یعنی گرهی که خیلی سفت نباشد) تا یک دایره ی بزرگ ساخته شود.

مرحله ۵

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
در این مرحله مانند الگو یک نوار از تور ببرید. (در واقع دو نوار است زیرا تور دو لایه است) نوار باید ۶ سانتی متر عرض و ۰٫۵ متر طول داشته باشد.

مرحله ۶

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
یکی از نوارها را از وسط تا کنید. یک حلقه در بالای آن درست کنید. آن را زیر کش قرار دهید. حالا دو انتهای نوار را از درون حلقه رد کنید. به این ترتیب نوار به کش متصل می شود. این کار را آنقدر تکرار کنید تا همه ی نوارها را به کش گره بزنید.
برای اینکه دامن کمی پرتر و پف دار تر به نظر برسد، می توانید نوارها را تنگ تر و نزدیک تر به هم گره بزنید. (ممکن است حداقل به یک متر و یا بیشتر از تور احتیاج داشته باشید؛ به خصوص اگر فرزندتان کمی بزرگ تر باشد)
با این اندازه ها، ۱۰ گره ی آزاد حدود ۱۵ سانتی متر از طول را پر می کند که برای یک دامن باله تقریباً کافی است. اما اگر دوست دارید که دامن پرتر باشد باید گره ها را محکتر و فشرده تر بزنید به طوری که هر ۱۰ گره، ۵ سانتی متر از طول را پر کند.

مرحله ۷

چگونه بدون دوختن دامن باله درست کنیم
دامن را امتحان کنید. نتیجه ی کار یک دامن مناسب ساخته شده با ۱ متر تور است که که طول آن برای یک کودک مناسب است. تنها محدودیت آن، طول کش است. می توانید دامن را دقیقاً مطابق مراحل بالا درست کنید یا با استفاده از یک رنگ دیگر، حاشیه دوزی، پولک یا منجوق دوزی، سکه دوزی و یا سنگ دوزی دامن را جالب تر و زیباتر کنید تا کودک از آن لذت ببرد.

نکات و هشدارها

  • وقتی برای خرید تور می روید از فروشنده بخواهید دو تکه ی نیم متری همرنگ به شما بدهد. یا یک تکه ی نیم متری از یک رنگ و تکه ی دیگر را از رنگ متفاوتی بدهد. این کار ظاهر دامن را دلنشین تر و خوشایند تر می کند.
  • برش زدن تور را حتماً باید والدین انجام دهند اما مابقی کار را بچه ها هم می توانند انجام دهند.
  • هنگامی که حلقه ی بالای نوار را زیر کش قرار دادید و خواستید که دو انتهای آن را از درون حلقه رد کنید، می توانید یک نوار دیگر را هم از حلقه رد کنید و بعد گره بزنید. این کار باعث می شود که دامن پف دار تر به نظر برسد.

منبع : WikiHow

====================================

درباره‌ی

همچنین ببینید

آموزش ساخت آباژور در کمترین زمان

  آیا عاشق آباژورهای با پایه مرمر هستید اما به نظرتان گران می‌رسد؟ در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عطر و ادکلن ارشاکو