آموزش درمان های خانگی موثر برای رفع سیاهی دور چشم

 

اغلب لوازم آرایش هایی که به این منظور به کار می روند نیز گرانقیمت و با مواد شیمیایی هستند درنتیجه برای پوست حساس اطراف چشم مضر می باشند.این جا چندین درمان طبیعی و قطعی وجود دارد که به شما کمک می کند این علائم نامطلوب را از بین ببرید و از وقوع مجدد آن نیز جلوگیری کنید.در ادامه ی مطلب ۵ مورد از بهترین درمان ها را خواهیم داشت:

خمیر گوجه فرنگی

خمیر گوجه فرنگی یکی از موثرترین درمان ها برای سیاهی دور چشم است.شما می توانید براحتی آن را در منزل تهیه کنید.یک یا دو گوجه فرنگی،یک قاشق سوپخوری آبلیمو و مقدارکمی زردچوبه بردارید و باهم ترکیب کنید تا یک خمیر به دست آید و آن را به آرامی اطراف چشمانتان بگذارید.به آرامی با آب تمیز بعد از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه آن را بشویید.این عملیات را دوبار الی ۳ بار در هفته انجام دهید تا رنگ پوست اطراف چشمانتان را روشن تر کنید.خواهید دید که این تیرگی ها به مرور کلا از بین خواهند رفت.
خیار و سیب زمینی

با گذاشتن تکه هایی از خیار تازه یا سیب زمینی روی چشمانتان می توانید به کاهش تیرگی های دور چشم کمک کنید.به جای این تکه ها شما می توانید از آب تازه خیار یا سیب زمینی با کمک پنبه به پوست اطراف چشمانتان بزنید که اثر پذیری آن سریعتر و بهتر خواهد بود.
روغن بادام

روغن بادام یکی دیگر از اجزاء طبیعی است که برای پوست حساس اطراف چشم بسیار مفید بوده،همه ی کاری که باید بکنید این است که مقداری روغن بادام را قبل از این که بخوابید به اطراف چشم بمالید و صبح روز بعد با آب سرد بشویید. این عمل را حداقل یک ماه باید انجام دهید تا نتیجه ی مطلوب آن حاصل شود.
برگ های خرد شده ی نعناع

با استفاده از برگ های نعناع خرد شده در اطراف چشمانتان به از بین رفتن سیاهی اطراف چشم کمک کنید.برگ های خرد شده نعناع تازه را در اطراف چشمانتان بگذارید و به مدت ۱۰ دقیقه صبر کنید.سپس آن ها را با یک پارچه ی خنک و تمیز بردارید.علاوه بر این که احساس آرامش خواهید کرد هم چنین سیاهی چشمانتان از بین می رود.

آب پرتقال و گلیسیرین

به کار بردن اصولی آب پرتقال ترکیب شده با گلسیرین یک راه موثر برای از بین بردن سیاهی دور چشم است.بهر حال،با این کار حلقه های سیاه دور چشم از بین می رود و پوست صاف تر و براق تر به نظر می رسد.
اگر می خواهید سیاهی دور چشمانتان را بدون گذراندن وقت و بدون آسیب پوست از بین ببرید از این درمان های خانگی کمک بگیرید.

=================

درباره‌ی

همچنین ببینید

ماشین اصلاح مجیک کلیپ بیسیم وال یا سنیور بیسیم وال ؟

وقتی صحبت از تجهیز کردن یک آرایشگاه یا صرفاً لوازم آرایش شخصی آقایان به میان …

عطر و ادکلن ارشاکو