همسران بخوانند

 

خشم و عصبانیت خود را بروز دهید :

خشم و عصبانیت یک احساس طبیعی است . عصبانیت جزو مکانیزم های متعادل کننده ی روان آدمی می باشد و مانند سوپاپ اطمینان دیگ بخار است که مانع انفجار آن می گردد . اگر خشم و عصبانیت ، ابراز نشده و انباشته شود ؛ زمینه ساز کینه ، نفرت ، دشمنی و انواع بیماری های روانی و جسمانی می شود . بنابراین عصبانیت خود را نبایستی سرکوب کنید و باید خشم خود را بیرون بریزید . اما چگونه ؟

گروهی از زنان و مردان وقتی عصبانی یا خشمگین می شوند با صدای بلند فریاد می کشند ، پای شان را به زمین می کوبند ، ناسزا گفته و حرف های نامناسب می زنند ، دیگران را وحشت زده می کنند و …. . از کوره در رفتن و خود را کنترل نکردن علاوه بر ایجاد ناراحتی ، نگرانی ، وحشت و … برای دیگران ، خود فرد خشمگین را نیز ناخواسته دچار آسیب های روانی فراوان می کند . باید توجه داشت که بروز عصبانیت و خشم های کنترل نشده ، هر چند به طور موقت به احساس آرامش و رضایت فرد کمک کند ولی تکرار آن در طولانی مدت به تخریب اعصاب و روان فرد عصبی ، منجر می شود . در موقع خشم و عصبانیت لازم نیست آن را سرکوب یا انکار کرد بلکه خود را کنترل کنید ، خواسته ی خود را صریح ، قاطع و با ملایمت بیان کنید چرا که وقتی بتوانید به طور مستقیم ، حرف تان را روشن و قاطع ولی با ملایمت بزنید از طرف مقابل پاسخ بهتری می گیرید و هم چنین به سلامتی خود نیز کمتر آسیب می رسانید .

خشونت و پرخاشگری ، زود از کوره در رفتن و استفاده از واژه های نامناسب به تحریک بیشتر طرف مقابل تان می انجامد ؛ موازنه ی طبیعی اقتدارتان به هم می خورد ، اقتدارتان کاهش می یابد و شخصیت شما در نظر دیگران تضعیف می شود . باید بدانیم اگر کسی با کسب مهارت و تمرین بتواند خود را کنترل کرده و به صورت درست احساس های خشم و عصبانیت خود را بروز دهد از ضرر و زیان های پرخاشگری ناشی از خشم ها و عصبانیت ها در ایجاد نفاق بین خود و دوستان و فامیل جلوگیری کرده و از جدایی احساسی و عاطفی با همسر و فرزندان و … در امان خواهد ماند .

 

درباره‌ی

همچنین ببینید

هر آنچه درباره اندازه ی آلت تناسلی مردان باید بدانید

ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺍﺯ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﻧﺴﺒﯽ ﺁﻟﺖ ﺗﻨﺎﺳﻠﯽ ﺷﺎﻥ ﺩﺭ ﻫﺮﺍﺱ ﺍﻧﺪ ﺣﺎﻝ ﺁﻧﮑﻪ ﻃﻮﻝ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عطر و ادکلن ارشاکو