آموزش روش های زیبایی ۷ آرایشگر برجسته تهرانی

سراغ ۷ آرایشگر ماهر در آرایشگاه‌های تهران رفتیم تا از آنها بخواهیم باید‌ها و نبایدهای زیباتر بودن را به ما بیاموزند؛ نکته‌هایی که فقط می‌توان از زبان متخصصانی شنید که سال‌هاست در این حوزه فعالیت می‌کنند و راه‌های زیبایی را فهمیده‌اند و می‌دانند کدام روش به زیبایی لطمه می‌زند.

 

پروانه دانایی: کارشناس آرایشگری در گریم و میکاب

 

برای آرایش چشم چه کنیم؟

۱- اگر چشم‌های شما درشت است درون چشم‌هایتان را سرمه یا مداد بکشید زیرا چشم‌ها را بسیار جذاب می‌کند می‌توانید خط چشم کلفت بکشید و اگر مژه‌های شما کوتاه است از مژه مصنوعی استفاده کنید اگر روی پلک‌ها را یک سایه سبز خوش‌رنگ بزنید و بالای پلک‌ها را و زیر ابرو را سایه شیری بمالید جذاب خواهد شد.

 

۲- اگر مژه‌هایتان کوتاه است یک‌بار ریمل بزنید صبر کنید تا ریمل خشک شود و سپس یک لایه‌ دیگر روی آن بزنید همچنین برای پاک کردن آرایش چشم به جای شیرپاک‌کن از چشم‌پاک‌کن دو فاز استفاده کنید اگر چشم پا‌ک‌کن نداشتید از شامپو بچه استفاده کنید.

 

پریسا اویس قرن، کارشناس آرایشگری در کوپ و کوتاهی مو

 

برای حالت دادن موها چه کنید

۳- استفاده از انواع نرم‌کننده‌ها و آبرسان‌ها بعد از شامپو برای مو ضروری است چون موها در اثر استفاده تنها از شامپو خشک و شکننده می‌شوند اما به خاطر داشته باشید که نرم‌کننده را فقط به ساقه مو بمالید نه ریشه موها. بعد از استفاده از نرم‌کننده‌ها موها را با آب نسبتا سرد بشویید تا موهایتان نرم و براق باقی بماند.

 

۴- هرگز از درجه تند و خیلی گرم سشوار برای حالت دادن به موها استفاده نشود چرا که باد داغ می‌تواند حسابی به موها آسیب برساند وموها را آسیب‌دیده و شکننده‌ کند؛همچنین اگر می‌خواهید موها درخشنده‌تر شوند و حالت خود را بهتر نگه دارند، در انتها کمی باد سرد به موها داده شود.

 

۵-بعضی از خانم‌ها برای زیباتر شدن، مهره‌ها یا وسایل تزئینی را به موهایشان اضافه می‌کنند اما باید بدانید اضافه کردن مصنوعات تزئینی در درازمدت می‌تواند احتمال صدمه به موها را افزایش دهد.

 

۶- اگر موهای خیلی پرپشت دارید از آرایشگرتان بخواهید موهای پشت سرتان را خیلی خرد نکند زیرا بهتر است در ناحیه پشت سر موها یک مقدار یکدست‌تر باشند تا هم مدل خود را بهتر نشان دهند و هم آرایش آنها آسان‌تر شود.

 

۷- به هیچ وجه به آرایشگرتان اجازه ندهید که موهای شما را با تیغ کوتاه کند هرچند ممکن است در ابتدا موها زیباتر به نظر برسد اما عوارض جانبی بدی نصیب موهای شما خواهد شد؛ عوارضی چون موخوره، ضخیم شدن نوک مو و… .

 

۸- اگر احساس می‌کنید موهایتان نرم و نازک و کم حجم شده توصیه می‌کنیم هرشب با یک برس معمولی با دندانه درشت به آرامی آنها را شانه کنید. با این کار جریان خون در اطراف پیاز مو جریان پیدا می‌کند و رشد مو تحریک می‌شود.

 

۹-به هیچ وجه موهایتان را خیلی محکم نبندید یا سراغ مدل‌هایی که احتمال آسیب رساندن به موها را دارند، نروید مثلا دم‌اسبی کردن موها با استفاده از کش‌های محکم صدمه زیادی به موها می‌زند. همین کشیدن موها می‌تواند منجر به ریزش مو هم شود. از طرف دیگر یادتان باشد هرگز موهای خیس را دم‌اسبی نکنید زیرا موهای خیس بسیار آسیب‌پذیرترند و ممکن است به راحتی کنده شوند.

 

۱۰- اگر موهای کم‌پشتی دارید به هیچ وجه نباید موها را یکدست کوتاه کنید بلکه بهتر است در ناحیه جلوی سر موها را کوتاه و خرد کنید تا حجیم‌تر به نظر برسند و کم‌پشتی به چشم نیاید.

 

۱۱- هنگام انتخاب مدل مو حتما باید به فرم و حالت صورتتان توجه کنید مثلا صورت‌هایی که پیشانی بلند دارند بهتر است سراغ مدل‌های چتری یا مدل‌هایی بروند که موها روی صورت ریخته می‌شود.

 

۱۲- وقتی جلوی موها خرد شود و حالت چتری پیدا کند و روی پیشانی ریخته شود نه تنها صورت جذاب‌تر و شاداب‌تر می‌‌شود بلکه سن نیز بسیار کمتر جلوه می‌کند.

 

۱۳- وسایل حالت‌ دهنده و داغ به راحتی به موهای شما آسیب می‌زنند؛ بنابراین توصیه می‌کنیم حتما قبل از براشینگ و اتو از مواد و محافظ‌های مو ‌و محلول‌های ‌آبرسان استفاده کنید تا حرارت سشوار یا اتو با واسطه این مواد به موها برسد و آسیب‌ کمتری به موها وارد ‌کند.

 

۱۴- اگر می‌خواهید موها وز نشود یا بعد از سشوار حالت خود را بهتر حفظ کند و درخشنده‌‌تر به نظر برسد، بعد از براشینگ از سرم کریستال استفاده کنید البته حواستان باشد که بیشتر سرم را به نوک موها بزنید.

 

 

نگار کلهری، کارشناس آرایشگری و کاشت ناخن

 

با ناخن‌های کاشته چطور رفتار کنید

۱۵- اگر ناخن‌های کاشته‌شده دارید از آستون برای پاک کردن لاک استفاده نکنید چرا که آستون حلال مواد است و می‌تواند به کاشت ناخن‌های شما آسیب برساند و بهتر است از لاک‌پاک‌کن‌های مخصوص استفاده کنید.

 

۱۶- توصیه می‌کنیم برای کوتاه کردن ناخن کاشته شده از ناخنگیر استفاده نکنید زیرا ناخنگیر می‌تواند به راحتی به ناخن‌ها آسیب بزند و باعث شکسته شدن آنها شود. بهتر است به جای ناخنگیر از سوهان ناخن برای کوتاه کردن و آرایش کردن آنها استفاده کنید.

 

۱۷- هنگام شست‌وشو مثلا ظرف شستن برای مراقبت از ناخن‌های کاشته‌شده حتما از دستکش استفاده کنید تا ناخن‌ها را از هرگونه آسیب‌ احتمالی حفظ کنید.

 

۱۸- اگر بعد از کاشت ناخن در اثر ضربه ناخن شما شکست به هیچ عنوان خودتان آن را ترمیم نکنید و به فکر چسباندن آن با چسب نباشید برای ترمیم آن به آرایشگاه بروید و از یک متخصص این کار کمک بخواهید زیرا ناخن‌های کاشته‌شده اگر شکسته شود بهترین مکان برای رشد قارچ‌هاست.

 

فاطمه کریمی، کارشناس آرایشگری در طراحی ابرو

 

ابروها را چطور بردارید

۱۹- چشم‌های افتاده بهتر است ابروهایی نسبتا به حالت ۸ داشته باشند که این مدل خطای دید ایجاد می‌کند و باعث می‌شود افتادگی چشم به نظر نیاید.

 

۲۰- برای چشمان ریز باید نسبتا ابروها پهن و صاف رو به بالا باشد. همچنین این افراد نباید سراغ ابروهای بلند بروند چرا که ریزی چشمانشان بیشتر مشخص می‌شود.

 

۲۱- اگر ابروهای تنکی دارید یا به دلیل دیگری ترجیح می‌دهید ابروها را پر نشان دهید برای پر کردن آنها از مداد استفاده نکنید بلکه بهتر است از سایه ابرو استفاده کنید.

 

۲۲- اگر می‌خواهید هنگام اصلاح صورت درد کمتری را تحمل کنید قبل از اصلاح بهتر است صورت خود را با هیچ مواد شوینده‌ای نشویید.

 

۲۳- برای جوش نزدن، با الکل سفید بعد از اصلاح پوست را ضدعفونی کنید.

 

۲۴- ما آرایشگرها برای اصلاح صورت بیشتر وکس را توصیه می‌کنیم تا بند، چرا که با وکس یک لایه‌برداری سطحی نیز برای پوست انجام می‌شود و پوست طراوت بیشتری می‌گیرد البته یادتان نرود که حتما بعد از وکس از لوسیون‌های ضدالتهاب استفاده کنید.

 

۲۵- اگر پوست خیلی حساسی دارید برای اصلاح صورت از وکس استفاده نکنید و سراغ همان راه‌های قدیمی مثل بند بروید.

 

۲۶- توصیه می‌کنیم تا نیم ساعت بعد از وکس از مواد آرایشی استفاده نکنید.

 

بهتر است در خانه صورتتان را وکس نکنید چون ممکن پوست را بسوزانید و تاول ایجاد کنید همچنین اگر وکس را بد از روی پوست بلند کنید کبودی ایجاد می‌شود. بعد از وکس نیز بهتر است از لوسیون ضدالتهاب و ضدجوش استفاده کنید.

 

۲۷- هنگام اصلاح صورت از پاکیزه بودن نخ اصلاح و بیش‌بند مطمئن شوید و همچنین برای پیشگیری از جوش صورت از آرایشگر بخواهید نخ را آغشته به الکل کند و سپس از آن استفاده کند و بعد از اصلاح هم برای جلوگیری از التهاب و جوش از پماد بتامتازون یا ژل‌های ضدجوش استفاده کنید، البته برای پوست‌های چرب می‌توانید از آب‌خیار هم استفاده کنید تا حرارت و التهاب پوست‌تان گرفته شود.

 

 

عسل عرب‌زاده، کارشناس آرایشگری در رنگ و مش

 

چگونه به رنگ موی دلخواه برسید

۲۸- گاهی پیش می‌آید بعد از رنگ کردن مو با هاله قرمزی که در رنگ وجود دارد مشکل دارید و می‌خواهید این قرمزی را به طریقی از بین ببرید؛ در این حالت باید موها را رنگساژ کنید، رنگساژ یعنی رنگ ضعیفی که با آب رقیق شده‌است. باید یک پایه رنگ نرمال(بین ۵ تا ۷) یا دودی یا زیتونی را انتخاب کنید بعد آن را با آب و اکسیدان مخلوط کنید تا رنگ حالت ماست رقیقی را پیدا کند، حالا آن را به موها بزنید و حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد موها را بشویید.

 

۲۹٫ اگر در رنگ موهایتان هاله زرد نامطلوبی وجود داشته باشد باز با رنگساژ می‌توانید آن را از بین ببرید؛ رنگی که باید برای این‌کار انتخاب کنید یک پایه رنگ نرمال به همراه کمی رنگی با پایه عسلی یا صورتی است؛ حتما باید همراه رنگ نرمال کمی از پایه رنگ قرمز هم استفاده کنید چون در غیر این صورت ممکن است رنگ‌ موها بعد از رنگساژ به سبزی بزند.

 

۳۰٫ اگر برای رنگ موهایتان از رنگ‌های فانتزی مثل قرمز و بنفش و… استفاده کرده‌اید برای پایدار کردن آن باید بعد ازیک هفته تا ۱۰ روز از رنگ کردن و وقتی هنوز موها چندان رنگ خود را از دست نداده‌اند، آنها را رنگساژ کنید تا رنگ ثابت شود.حواستان باشد که بعد از ۱۵تا ۲۰ روز رنگساژ دیگر فایده‌ای ندارد و برای به‌دست آوردن همان رنگ قبلی باید مجددا موها را کامل رنگ کنید.

 

۳۱٫ اگر موهای تیره‌ای دارید و می‌خواهید آنها را روشن کنید تنها راه دکلره یا دکوپاژ(دکلره ضعیف) بامواد شیمیایی است تا این مواد بتوانند رنگ تیره را از موها بیرون بکشند.البته مسلم است که ماده شیمیایی به راحتی هم به موها و هم به پوست کف سر آسیب می‌زند اما برای کم کردن این آسیب ۲ توصیه داریم؛ یکی اینکه حتما این کار در آرایشگاه و توسط فرد متخصص انجام بگیرد و دیگر اینکه آرام آرام رنگ موها را روشن کنید مثلا هر بار فقط چند درجه موها را روشن کنید تا به مرور به رنگ دلخواه برسید، به یکباره روشن کردن موها می‌تواند بسیار آسیب زننده باشد.

 

 

پروانه دانایی، کارشناس آرایشگری در گریم و میکاپ

 

اصولی‌ترین تکنیک‌های آرایشی را بخوانید

۳۲٫ اگر می‌خواهید کرم‌پودر به خوبی روی پوست‌تان بخوابد زیر کرم پودر پرایمر بزنید پرایمر کرمی است که مثل بتونه عمل کرده و تمام خطوط و منافذ پوست را پر و سطح پوست راصاف و آماده برای زدن کرم‌پودر می‌کند و در ضمن باعث دوام بیشتر آرایش روی پوست می‌شود.

 

۳۳٫ برای اینکه رنگ سایه خود را بهتر نشان دهد روی پلک‌ها اول یک لایه پودر بزنید بعد سایه چشم استفاده کنید و در نهایت روی سایه خط چشم بکشید.

 

۳۴٫ توصیه می‌کنیم دور چشم به جای مداد چشم از خط چشم‌های ضدآب استفاده کنید؛ همچنین ریمل‌‌ های ضد آب پایداری بیشتری خواهند داشت.

 

۳۵٫ برای آرایش لب‌ها روی لب‌ها اول پودر بزنید سپس مداد لب بکشید بعد رژ لب بزنید و در نهایت کمی براق‌کننده لب بمالید.

 

۳۶٫ از رژلب‌هایی استفاده کنید که خاصیت مرطوب‌کنندگی دارند.

 

۳۷٫ رژ لب‌هایی که رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست صورت دارند لب‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد.

 

۳۸٫ اگر رنگ پوست‌تان زرد است بهتر است از رژ لب‌هایی که رنگ‌های کرم دارند استفاده کنید.

 

۳۹٫ در طول روز بهتر است از رژ لب‌های رنگ طبیعی استفاده کنید و رژ لب‌های پررنگ‌تر را بعدازظهرها وشب‌ها مورد استفاده قرار دهید.

 

۴۰٫ مهم است که رنگ ریمل واقعا سیاه باشد اگر احساس کردید که بیشتر خاکستری است تا مشکی از خرید آن منصرف شوید. اگر موهای روشن یا تیره‌تر دارید می‌توانید از ریمل قهوه‌ای استفاده کنید چون این رنگ حالت طبیعی‌تر به شما می‌دهد.

 

 

نگین ذهیبی، کارشناس آرایشگری دراپیلاسیون و اصلاح

 

آنچه باید درباره اپیلاسیون بدن بدانید

۴۱٫ پیشنهاد می‌کنیم برای اصلاح موهای زائد از دستگاه‌های اپی‌لیدی استفاده نکنید چرا که بسیار پیش می‌آید که موهای اصلاح شده با اپی‌لیدی هنگام رشد مجدد به زیر پوست برمی‌گردند و نه‌تنها موجب ناهمواری سطح پوست می‌شوند بلکه گاهی هم جای لک ایجاد می‌ کنند و این لک‌ها خیلی راحت و به طور طبیعی از بین نمی‌روند.

 

۴۲٫ فرق بین موم دائم و طبیعی: این روزها در آرایشگاه‌ها بسیاری از آرایشگرها به مشتریان‌شان پیشنهاد می‌کنند برای اپیلاسیون بدن از موم دائم استفاده کنند که مسلما قیمت بالاتری هم دارد اما ما توصیه می‌کنیم که برای اپیلاسیون از همان موم طبیعی استفاده کنید، چون چسبندگی زیاد موم‌های دائم می‌تواند به پوست‌ آسیب برساند چرا که فرق موم‌های دائم با موم‌های طبیعی این است که آنقدر قدرت چسبندگی بالایی دارند که با یک‌بار استفاده تمام موها و حتی موهای خیلی ریز را ریشه‌کن می‌کنند و در نتیجه همین ریشه‌کن شدن رویش موها به تعویق می‌افتد نه اینکه به طور کامل موها را از بین ببرد.

 

۴۳- اپیلاسیون باعث افتادگی پوست نمی‌شود.

 

۴۴- قبل از اپیلاسیون حمام نکنید.

 

۴۵- سعی کنید بعد از اپیلاسیون کاری نکنید که بدن تعریق کند چون باعث حساسیت و جوش می‌شود. لباس تنگ نپوشید چون باعث جوش‌های زیرپوستی می‌شود.

 

۴۶- حتما باید توجه شود در سالن اپیلاسیون از ظرف‌های یک‌بار مصرف، موم جدا و کاردک و پارچه مجزا برای هر فرد استفاده شود. بهتر است در مناطقی که موهای ضخیم و پوستی حساس دارند (ناحیه تناسلی و زیربغل) به جای پارچه یا زرورق و کاغذ از پدهای مخصوص استفاده شود. پارچه‌های مصرفی بهتر است از انواع هیپوآلرژیک باشند و جنس خشن نداشته باشند.

 

 

پردیس شیری، کارشناس آرایشگری در رنگ و مش

 

موهایتان را چه رنگی کنید

۴۷- اگر بخواهیم رنگ‌های متداول امسال را بگوییم باید به رنگ‌هایی چون بلوندهای عروسکی همراه با لایت اشاره کرد. همچنین رنگ‌هایی با ترکیب مسی، ماهاگونی، شرابی همراه با لایت‌های سایه روشن، لایت‌های فانتزی و چند رنگ و با کنتراستی ملایم می‌تواند بسیاری از سخت‌پسندان را راضی کند.

 

۴۸- حتما از ماسک‌های ترمیم‌کننده برای موهای رنگ شده استفاده کنید چون به شما کمک می‌کند تا رنگ‌های درخشان‌تری را برای موهای خود تجربه کنید.

 

۴۹- اگر موهای کم‌پشتی دارید از رنگ‌های خیلی روشن و خیلی تیره خودداری کنید زیرا این نوع رنگ‌ها موهای شما را کم‌حجم‌تر نشان می‌دهد.

 

۵۰- از استفاده مکرر دکلره روی موهای ضعیف خودداری کنید و اگر بارها دکلره پشت هم را امتحان کرده‌اید، برای شب عید به فکر یک کراتینه خوب باشید.

 

 

 


ترفندهای زیبایی مخصوص خانم های شاغل

سریع ترین راه برای خشک کردن لاک ناخن
دستان خود را در داخل کاسه ای حاوی آب و یخ قرار دهید تا لاک ناخنتان سریعا سرد و سفت شود.
راه دیگر برای خشک شدن سریع لاک این است که ناخن ها را در مقابل باد سرد سشوار قرار دهید.

نکته: لاک ناخن با گذشت زمان غلیظ می شود به همین دلیل لاک ناخن قدیمی قدیمی بسیار دیرتر از لاک ناخن نو خشک می شود.

سریع ترین راه برای کم کردن قرمزی صورت
یک حوله خیس و سرد را پشت گردن خود قرار دهید. وقتی ورزش می کنیم، سرخ شدن صورت پاسخ طبیعی بدن به دمای بالای بدن است. رگ های خونی گشاد می شوند و جریان خونی را که به سطح پوست می رسد افزایش می دهند تا بدن را خنک کنند. به همین دلیل پوست ما پس از فعالیت زیاد قرمز می شود. قرار دادن حوله سرد در پشت گردن رگ ها را تنگ و اننتهای اعصاب را بی حس می کند و بدین ترتیب دمای بدن به سرعت پایین می آید.

سریع ترین راه برای کم کردن پف چشم ها
مقداری سبزی یخ زده را در یک پارچه نازک بپیچید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم های خود قرار دهید.
عوامل بسیاری در ایجاد پف چشم موثرند، مثلا خوردن غذاهای پرنمک در شب قبل باعث می شود تا مایعات در اطراف چشم جمع شوند و سردی سبزی ها جریان خون را تحریک و موجب کم شدن این مایعات می شود. بهترین گزینه نخود یا ذرت است.استفاده از پارچه نرم آغشته به چای بابونه تاثیری مشابه سبزیجات دارد.

سریع ترین راه برای کاهش التهاب بعد از استفاده از وکس
استفاده از مقدار اندکی کرم هیدورکورتیزون التهاب، خارش و قرمزی پوست را کم می کند. نیروی که برای بیرون کشیدن ریشه مو به کار می رودمی تواند پوست را ملتهب کند. از آنجایی که موهای ضخیم محکم تر هستند، احتمالا در قسمت هایی که موی ضخیم دارند قرمزی بیشتری را خواهید داشت.
همین طور نقاط حساسی که پوست نازکی دارند، مثل ابروها، مستعد التهاب هستند. بلافاصله بعد از استعمال وکس مقداری کرم هیدورکورتیزون به این قسمت ها بمالید .

نکته : بهتر است تا ۳ روز پس از شروع قاعدگی از وکس استفاده نکنید چون در این زمان پوست بیش از حد حساس است.

سریع ترین راه برای ترمیم ناخن های شکسته
ناخن را با یک چایی کیسه ای بپوشانید. ناخن ها به دلایل مختلف می شکنند: ممکن است ضعیف باشند، نرم باشند یا برای مدتی طولانی با آب در تماس بوده باشند.تکه ای از کاغذ چایی را ببرید ( این تکه باید آنقدر بزرگ باشد که کل شکستگی را بپوشاند )، کمی چسب ناخن به کاغذ بزنید،

سپس آن را روی ناخن قرار دهید و بفشارید. اجازه بدهید چسب خشک شود سپس به آرامی بالای کاغذ را طوری تنظیم کنید که با ناخن در یک سطح قرار بگیرد. کار خود را یک لایه دیگر، دو لایه لاک ناخن، و یک لایه کاغذ روی آن به پایان ببرید.

نکته: هنگام استفاده از مواد شوینده حتما از دستکش استفاده کنید زیرا این مواد ناخن ها را ضعیف می کنند.

سریع ترین راه برای ترمیم ناصافی های پوست بعد از برنز کردن
یک گلوله پنبه ای را به آب لیمو آغشته کنید و آن را روی قسمت های ناصاف و رگه دار بکشید.اسید سیتریک موجود در آب لیمو یک روشن کننده و لایه بردار طبیعی است.

نکته : کرم برنز کننده را قبل از استفاده با کرم مرطوب کننده مخلوط کنید تا روی پوستتان حالتی طبیعی تر داشته باشد.

سریع ترین راه برای رهایی از مدل موی نامطلوب
متاسفانه هیچ راه سریعی برای ترمیم مویی که به درستی کوتاه نشده وجود ندارد. اما راه هایی هست که به شما کمک می کنند تا قبل از بلند شدن دوباره ی موها ظاهر بهتری داشته باشید.موها را به خوبی بشویید و از نو مدل بدهید، چون مدلی که آرایشگر به موهای شما می دهد ممکن است آنها را از آنچه که هستند بدتر نشان بدهد. سپس از لوازمی استفاده کنید که در طول این مدت به شما کمک می کنند، مثلا یک هدبند

———————————————————

درباره‌ی

همچنین ببینید

ماشین اصلاح مجیک کلیپ بیسیم وال یا سنیور بیسیم وال ؟

وقتی صحبت از تجهیز کردن یک آرایشگاه یا صرفاً لوازم آرایش شخصی آقایان به میان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عطر و ادکلن ارشاکو