آموزش ترفند های مدیریت و رهبری برای هر نهاد کوچک و بزرگ

گاهی اوقات تا حرف و صحبت سر این می شود که رهبری و مدیریت را بیاموزید مخاطبان فکر می کنند که مدیریت و رهبری فقط و فقط به شرکت ها و نهاد های سازمانی بر می گردد!

مدیریت و رهبری

در صورتی که اگر بخواهیم عمیق تر دقت کنیم! متوجه خواهیم شد که حتی جمع دوستان هم یک تیم است که با رهبری یک فرد خاص شکل می گیرد! از طرفی حتی خانواده را می توان به عنوان مهم ترین محیطی تلقی کرد که می توان به وسیله آن رهبری را محک زد و برای نهاد های بزرگتر خود را آماده کرد! توجه کنید هر اجتماع بیش از یک نفر نیاز به یک مدیر و رهبر دارد و در غیر اینصورت هدف ها دست نیافتنی می شوند!

اما ترفند هایی برای رهبری وجود دارد که امروز به بیان آن ها می پردازیم

همیشه سعی کنید با کمی و کاستی ها در گروه و نهاد! و حتی در خانواده با تشویق و روی باز روبرو شوید! در صورتی که متوجه می شوید یکی از اعضا اشتباه می کند و راه و روش وی دور از اهداف تیم است، و یا با آرمان های شما و اجتماع هم خوانی ندارد، به طور غیر مستقیم و در قالب امثال و داستان ها بیان کنید! هرگز در این مرحله از طعنه و کنایه استفاده نکنید!

زمانی که کار به انتقاد مستقیم می رسد سعی کنید انتقاد را در خفی انجام دهید و شان فرد را جلو دیگران نشکنید! از طرفی مهم است که انتقاد را با بیان مشکلات و اشکالات خود، بیان کنید بدین صورت مخاطب خود را با شما یگانه می یابد و بدین طریق پذیرش سخنانتان را بهتر درک می کند و عملی می نماید.

زمانی که افراد رو به پیشرفت هستند و شما به عنوان یک فرد آن ها را احساس می کنید هر چقدر هم که تلاش آنان کم باشد اما نتیجه ای هر چند کوچک داشته باشند، این تلاش را ارج بنهید و بعد از آن ها تقدیر صادقانه داشته باشید!

مدیریت و رهبری

به آبروی افراد توجه کنید و سعی کنید به هر فرد اعتبار در خور خود را بدهید تا کارها را با دقت و انگیزه و نشاط فزون انجام دهد!

سعی کنید شکایت کردن را مخصوصا به روش مستقیم در میان اعضا از بین ببرید!

حتی اگر شما هم اکنون هم به عنوان یک مدیر نباشید و رهبری با فردی دیگری باشد با این کارها می توانید شایستگی خود را نشان دهید و در ناخود آگاه افراد به عنوان بهترین مدیر و رهبر جا بیفتید و به طوری شگفت به سمت رهبری در آیید!

امیدواریم که با این آموزش ها بتوانید سبک زندگی خود را ارتقا دهید و موفق شوید!

درباره‌ی

همچنین ببینید

آموزش راهکارهایی برای افزایش تمرکز

 پرش ذهن و عدم تمرکز در هنگام مطالعه، رایج‌ترین مشکل داوطلب‌های کنکور و دانش‌آموزها است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عطر و ادکلن ارشاکو