آموزش کادو کردن یک هدیه

در طول سال مناسبت های زیادی وجود دارند که ما دوست داریم برای تبریک آن ها به عزیزانمان یک هدیه تقدیمشان کنیم و گاهی این مناسبت ها خیلی خاص هستند.

داشتن مهارت بسته بندی یک هدیه می تواند کمک کننده و ارزشمند باشد. در این آموزش کلوب آموزش دستورالعمل بسته بندی یک هدیه مکعبی شکل که به هر اندازه ای می تواند باشد را برایتان شرح دادیم.

۱ – برای بستن هدیه ابتدا همه وسائل کارتان را روی یک سطح صاف و تمیز در دسترستان قرار دهید. به یاد داشته باشید پیش از بستن هدیه برچسب قیمت را از روی آن بردارید.

۲ – جعبه حاوی هدیه را روی کاغذ کادو قرار دهید و کاغذ را روی آن بیاورید تا حداقل ۵ سانت روی جعبه همپوشانی ایجاد شود. سپس مطمئن شوید کاغذ کادو از هر طرف که در دو انتهای جعبه تا می شود روی هم بیاید و جایی از جعبه نمایان نباشد.

۳ – به کمک یک مداد محلی را که دو سرِ کاغذ کادو روی هم می آیند (۵ سانت همپوشانی ایجاد می کنند) علامت بزنید. یک خط کش می تواند راهنمای شما برای کشیدن خطی راست و بریدن صاف و تمیز اضافه کاغذ باشد.

۴ – اطراف کاغذ کادو را کاملا صاف و تمیز ببرید و دقت کنید اندازه آن خیلی بلند نباشد تا مانع بسته بندی صاف و هموار جعبه شود و خیلی کوتاه نشود که کاملا جعبه را بپوشاند.

۵ – پس از اینکه جعبه هدیه را داخل کاغذ کادو قرار دادید، یک لبه کاغذ را تا وسط آن بیاورید و با نوار چسب محکم کنید. سپس لبه مقابل را کمی (حدود ۲ سانت) تا بزنید و روی لبه قبلی بیاورید و با نوار چسب بچسبانید.

۶ – جعبه هدیه را طوری مقابلتان قرار دهید که لبه کوتاه تر رو به روی شما باشد. سپس لبه های بلند را از چپ و راست به سمت داخل تا بزنید به شکلی که دو زبانه در بالا و پایین ایجاد شود. لبه ها را آنقدر محکم نکشید که کاغذ کادو پاره شود و نه آن قدر شل بگذارید که کاملا صاف نشود؛ حالا این لبه را هم بچسبانید.

۷ – زبانه ای که در بالا تشکیل شده به سمت پایین تا بزنید و کاملا صاف، چسب بزنید. زبانه پایینی را نیز بدون چین خوردگی روی قبلی بیاورید و بچسبانید.

۸ – برای سمت دیگر هم همین کار را انجام دهید.

۹ – بسته را طوری قرار دهید تا سمت بدون درز آن پایین قرار گیرد.

۱۰ – یک روبان بلند را از زیر بسته بندی تان به سمت روی درز بیاورید و با جا به جا کردن آن روبان را زیر کادو ببرید.

۱۱ – جعبه را برگردانید تا سمت بدون درز مقابلتان قرار گیرد و روبان را به شکل پاپیون روی آن گره بزنید.

۱۲ – اگر می خواهید از یک کارت روی کادوتان استفاده کنید؛ آن را زیر روبان قرار دهید و به کمک نوار چسبی که آن را زیر کارت چسبانده اید ثابت کنید.

نکات و هشدارها

اگر هدیه شما مکعب شکل نیست یا جعبه ندارد؛ یک جعبه پیدا کنید و هدیه تان را در آن قرار دهید.

می توانید روی بسته بندی تان را برای جذابتر شدن یک لایه سلفون بکشید.

منبع : ehow.com 

==============

درباره‌ی

همچنین ببینید

آموزش ساخت آباژور در کمترین زمان

  آیا عاشق آباژورهای با پایه مرمر هستید اما به نظرتان گران می‌رسد؟ در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

عطر و ادکلن ارشاکو